Enes Ünal'ın bizzat kendi yazısı ile hayata bakışı,futbolu ve planları neler?

Enes Ünal'ın bizzat kendi yazısı ile hayata bakışı,futbolu ve planları neler?

Enes Ünal'ın bizzat kendi yazısı ile hayata bakışı,futbolu ve planları neler?

Enes Ünal açıklıyor:

 Enes Ünal, ekşi sözlük yazarı oldu ve soruları cevapladı. Bizzat kendi kaleminden Enes Ünal kim? Nelerden hoşlanır, gelecek planları neler? Hepsi!
Enes yazıyor!
“Biyografi ve tarih kitapları okumayı seviyorum. Şu anda okuduğum kitap Pep Guardiola'nın biyografisi ve oyun üzerine görüşleri. 
Villarreal'deki öncelikli hedeflerim kültüre, dile ve orada oynanan farklı futbol tarzına uyum sağlamak, bundan sonraki dönemde top class seviyesine ulaşabilmek. 
Şu ana kadar Avrupa'nın 3-4 farklı ülkesinde futbol oynadım ve bu ülkelerdeki yaşantıyı tecrübe ettim. Tek zorlandığım yer Belçika'ydı diyebilirim. Nedeni ise Avrupa'ya ilk kez yaşamak üzere gitmiş olmamdı. 
Özellikle ilk etapta yalnız yaşamak ve dil konusu beni biraz zorlandım. Sonra Lisa'yla tanıştım. 
Çok defa söyledim, bir kez daha belirteyim; Türkiye'de tuttuğum takım Bursaspor. 
Küçüklüğümden beri en büyük tutkum futbol, dolayısıyla ben yaşam tarzımı buna göre belirliyorum ve her detayı düşünmek zorunda hissediyorum ama bu herkes için aynı olmak zorunda değil. 

Benim için eğer bir futbolcu profesyonel manada işinin gereklerini yerine getiriyorsa bu yeterlidir. Fazlasını yapan da bu duruma iş olarak bakmayıp kendinden en yüksek verimi almaya odaklanmıştır.
Hollanda ligi, Avrupa'nın dört büyük ligine göre daha farklı bir yapıya sahip. Yarışmacı özelliği daha az fakat geliştirici özelliği daha fazla.

Geçtiğimiz sezondan her anlamda çok büyük keyif aldım. Bir üst basamağa çıkmak için çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. Genç oyunculara aşılanan özgüven ve oynama şansı dışında öğretilen futbolun temelleri onların bir sonraki adımı atmasını kolaylaştırıyor. Bunu da kolaylıkla ligin yaptığı ihracattan görmek mümkün. 
Forvet oynayıp gol atmaktan çok büyük keyif alıyorum ama o tarz özelliklerim olsaydı agresif bir orta saha oyuncusu olmak isterdim.

Bursaspor'da oynarken bir kupa maçında kaleye geçmiştim.
16 yaşında iken Galatasaray’a attığı golle ilgili olarak: “saha içindeyken bunu düşünmeye de bunun keyfini almaya da vaktiniz olmuyor çünkü her an, her dakika performans göstermelisiniz. o anla ilgili kafamda net bir fotoğraf yok ama o gece uyuyamadığımı çok net hatırlıyorum.”

 

Enes Ünal enes ünal evli mi enes ünal kaç lira kazanıyor enes ünal nerede yaşıyor enes ünal türkiye'de hangi takıma geliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?