Fransa Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy Gözaltına Alındı

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, 2007 yılında yapılan seçimlerde Libya'dan usulsüz olarak 5 milyon euro mali kaynak aldığı iddiasıyla gözaltına alındığı bildirildi.

Fransa Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy Gözaltına Alındı

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, 2007 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Libya'dan usulsüz olarak 5 milyon euro tutarında mali kaynak aldığı iddiasıyla gözaltına alındığı bildirildi.
Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak Sarkozy’nin dış kaynaklı seçim finansmanıyla ilgili olarak ilk defa sorgulandığı öğrenildi. Fransız basınında yer alan haberlere göre, Sarkozy'nin eski iş ortağı Alexandre Djouhri’nin üç hafta evvel Londra'da tutuklanıp daha sonra kefaletle serbest bırakıldığı kaydedildi. Fransız polisinin yürüttüğü soruşturmanın Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin 2007 yılındaki seçim kampanyasında Sarkozy'ye 5 milyon euro üzerinde bir mali kaynak sağladığı iddiaları daha evvel de çeşitli basın organlarında yer almıştı. Sarkozy’nin gözaltı süresinin 48 saat sürebileceği belirtildi.

(İHA)

fransa cumhurbaşkanı nicolas sarkozy libya muammer kaddafi son dakika sarkozy gözaltına alındı fransa eski cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hangi Davalar İçin Arabuluculuk Dava Şartıdır..
Hangi Davalar İçin Arabuluculuk Dava Şartıdır..
Palu Ailesinin Hayatı Herkesi Şoke Etti
Palu Ailesinin Hayatı Herkesi Şoke Etti