İnternetten Para Kazanma Yazı Dizisi #2 ( Blogger - Web Sitesi )
Mehmet Akif DEMİR

İnternetten Para Kazanma Yazı Dizisi #2 ( Blogger - Web Sitesi )

İnternetten para kazanma yazı dizisine, bir web sitesi veya blog oluşturarak nasıl para kazanılacağını anlatarak devam edeceğim. Hobinizi, yaptıklarınızı, bildiklerinizi web sitenizde veya bloğunuzda paylaşarak para kazanabilirsiniz.
 Öncelikle hangi platformda siteyi tasarlayacağımızı belirlememiz gerek. Kodlama bilgisine sahip değilseniz üzülmeyin. Google’ın kullanıcılarına ücretsiz sunduğu Blogger hizmeti veya Wordpress kullanarak bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Bu yazıda Blogger kullanımından bahsedeceğim.
Blogger’da blog oluşturmak için öncelikle bir Google hesabına sahip olmanız gerekiyor. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra blog oluştur seçeneğini seçip blog oluşturmaya başlayabilirsiniz. 


Karşımıza çıkan sayfada, yeni blog diyip blog adresinizi blog ismini ve hangi hazır tasarımı kullanmak istediğinizi belirleyip bloğunuzu oluşturuyorsunuz. Daha sonra bu blog adresini www.siteadiniz.com tarzi bir alan adına yönlendirebilirsiniz ancak başlangıç için blog hesabı gayet kullanışlı ve kendinizi geliştirmek adına bir fırsat. Evet blog hazır. Bloga içerik eklemek için, yeni yayına tıklayıp, karşınıza gelen alana istediğiniz içerikleri girip, yayınla seçeneğini seçiyorsunuz. Bu şekilde bloğunuzu içerikle zenginleştirebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. İçerikleriniz özgün olmalı. Yani herhangi bir siteden kopyala yapıştır içerikler kullanırsanız, Google bu durumdan rahatsız olacaktır, bloğunuzun kapanmasına kadar varan sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Gelelim para kazanma kısmına. Blogdan para kazanmak için Adsense başvurusu yapmanız gerekiyor. Peki Adsense’in kabul şartları nelerdir? Madde madde üstünden geçelim.
-    Sitenin içeriği Google şartlarına uygun mu? Yani uygunsuz ve lisanssız her türlü içeriğe sahip site ile başvurursanız Adsense Hesabınız onaylanmayacaktır.
-    Siteniz de yeterince içerik var mı ? Google herhangi bir sayı belirtmese de, tecrübelerime göre siteniz de en az 50 adet orijinal içerik bulunmalıdır.
-    Siteniz arama motorlarında çıkıyor mu, günlük kaç ziyaretçi alıyor? Son bahsedeceğim kriter de ziyaretçi sayısı ve arama motorlarında indexlenme. Bu konuda da günlük ziyaret alt limitini başvurmadan önce 200 olarak belirleyebilirsiniz.

Tüm bu şartları sağladıktan sonra artık Adsense hesabına başvurmaya hazırsınız. www.Google.com/adsense adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunun sonuçlanması yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Bloga içerik nasıl girilmeli, arama motorlarında görünürlülük ve üst sıralarda çıkma nasıl sağlanır, bunlardan bir sonraki yazıda bahsedeceğim. Her türlü sorunuzu yorum kısmından sorabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?