İnternetten Para Kazanma Yazı Dizisi #3 ( Youtube )
Mehmet Akif DEMİR

İnternetten Para Kazanma Yazı Dizisi #3 ( Youtube )

Youtube’dan Para Kazanma

Ülkemizde ve Dünya’da en çok tercih edilen internetten para kazanma yöntemlerinden biri olan Youtube’dan nasıl para kazanabileceğimizi bu yazıda anlatacağım.

Dünya’nın en popüler video paylaşım sitesi Youtube, reklam yayıncılarına tık başına para ödüyor. Youtube ödemeleri 100 doları geçtiğiniz takdirde bir sonraki ayın 22sinde banka hesabımıza otomatik olarak yatıyor. Örneğin Ocak ayında 100 dolardan fazla bir miktar hesabımızda biriktiyse, Şubat ayının 22sinde ödememizi alıyoruz.

Gelelim bir Youtube kanalı oluşturmaya ve bu Youtube kanalını, Google’ın reklam yayıncıları için sunduğu Adsense ile ilişkilendirmeye. Öncelikle Gmail hesabımızla Youtube’a giriş yapıyoruz.

Daha sonra sağ üstteki küçük resme tıklayıp, İçerik Oluşturucu Stüdyosu veya Creator Studio’ya tıklıyoruz.

Daha sonra Kanal veya Channel’a tıklayıp kanalımızın özellik sayfasına giriyoruz. Burada en önemli detaylardan biri, kanalımızın Youtube tarafımdan onaylı hale getirilmesi. Ben daha önceden yaptığım için onaylı gözüküyor, sizde Onayla veya Verify ibaresi olacaktır. Burada kendinize ait telefon numarası ile hesabınızı onaylayın.

Daha sonra kanalımızı para kazanmaya uygun hale getirelim. Kanalın açıklamalarında Para Kazanma veya Account Monetitization ibaresini göreceksiniz. Buradan etkinleştir veya enable a tıklıyorz.

Karşımıza çıkan ekranda, Adsense Hesabı Oluştur veya Setup Adsense opsiyonuna tıklıyoruz. Bilgilerimizi istediği ekrana kadar ileri yapıyoruz. En son isim adres telefon gibi bilgiler istiyor. Bu bilgileri doğru doldurmamız şart. Çünkü hesabımız 10 doları geçtiği zaman, Google burada bildirdiğimiz adrese bir pin yolluyor. Bu pini girmeden hesabımızı onaylayamıyoruz ve haliyle ödeme alamıyoruz.

Artık her şey tamam. Bu işlemlerden sonra artık ilgi çekici videolar yüklemeye geliyor. Yükle butonuna bastıktan sonra videolarımızı yükleyebiliyoruz. Videolarda başlık, açıklama ve etiket kısımlarına dikkat edip, ilgi çekici bir küçük resimle videomuzu yüklersek, istediğimiz izlenimleri ve haliyle istediğimiz gelirleri elde edebiliriz.

Youtube’a nasıl videolar yüklemeliyiz, nasıl kısa zamanda çok izlenim alabiliriz tarzı sorular için bir makale daha hazırlayacağım. Sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz. İyi çalışmalar, bol kazançlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yjvhtılf     2017-04-17 ama her kes güvenli olmadığını söylüyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti
Erzincan'da Korkunç Kaza
Erzincan'da Korkunç Kaza