Nevşin Mengü Kovuldu mu?

Nevşin Mengü Kovuldu mu? Nevşin Mengü, CNN Türk ekranlarında Trump - Erdoğan görüşmesi yorumlanırken, görüşmenin kısa sürüşünü "Girdisi çıktısı, oturdusu kalktısı toplam 23 dakika sürdü. Erdoğan, Trump'ı Türkiye'ye davet etti, Trump ise arkasını dönüp gitti." şeklinde küçümseyici bir eda ile haberi aktarması nedeniyle kovulduğu iddia edildi. Nevşin Mengü iddialara cevap verdi:

Nevşin Mengü Kovuldu mu?

CNN Türk haber kanalında  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump’la yaptığı ikili görüşmeyi için  Nevşin Mengü görüşmesinin kısa oluşuyla ilgili “Girdisi çıktısı, oturdusu kalktısı toplam 23 dakika sürdü. Erdoğan, Trump’ı Türkiye’ye davet etti, Trump ise arkasını dönüp gitti” şeklinde konuşmuştu
Mengü’nün bu sözlerinin  Ak Parti'de rahatsızlık oluşturduğu ve CNN Türk yönetimince Nevşin Mengü’ye yayına çıkarılmayacağı iddia edildi.

Bu iddialar bir çok yerde  belirtildikten sonra Nevşin Mengü’nün kendi hesabından  “Dönücem:) yakında görüşürüz” paylaşımı dikkat çekti.

Sosya Medyada trend olan bu haber için yüzlerce twit atıldı. 

İşte tepki çeken Nevşin Mengü haberi:

 

 

NEVŞİN MENGÜ KİMDİR?

Nevşin Mengü’nün eski milletvekili Av. Şahin Mengü’nün kızıdır. Spiker ve gazeteci Nevşin Mengü 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Nevşin Mengü baba tarafından aslen Kastamonu İnebolu’ludur. İlköğretimini Ankarada, Ortaöğretimini Ted Ankara Koleji’nde, Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde ve Yüksek Lisan eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi’nde yapmıştır. 

2005 senesinde Kanaltürk Televizyon kanalında yayıncılığa adım atan Nevşin Mengü yine bu kanalda Kadınlar Kulübü programının sunuculuğunu yapmıştır.

Daha sonra Habertürk'de muhabirlik yapan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifini kabul eder, 1,5 yıl Ajansın Tahran temsilciliği yapar. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans'ta bir süre görev alan sunucu, altı ay kadar Hürriyet Gazetesi'nde de çalışmıştır.

Son olarak CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yapmaktadır. Mengü; Temmuz 2011'de mensubu bulunduğu medya grubu DYH'in bünyesindeki Kanal D'nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand'ın sağlık sorunları nedeniyle yayın yapamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunmak suretiyle bir rekora da imza atmıştır.

 

 

 

nevşin mengü nevşin mengü kovuldu nevşin mengü kimdir şahin mengü chp milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?