Manisa'da deprem oldu. Deprem bir çok ilde de hissedildi.

Manisa'da deprem oldu. Deprem bir çok ilde de hissedildi. Manisa ve İzmir'de halk panikle sokağa çıktı. Manisa'daki korkutan depremin şiddeti 5.1

Manisa'da deprem oldu. Deprem bir çok ilde de hissedildi.

5.2 Şiddetindeki deprem " DEYNEKLER-GOLMARMARA" merkez olmak üzere saat 18:53:23 te meydana geldi.   Yerin 13 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin merkezinin Deynekli köyü olduğu bildirildi. Şiddetli deprem Ege bölgesinde birçok ilde hissedildi..

Artçı depremler ise sürüyor.  Saat 19:22'de merkezi GOLMARMARA-MANISA  merkezli 3.3. şiddetinde bir deprem daha meyana geldi..

19:18'de- 2.8 şiddetinde merkezi GOLMARMARA-MANISA olan bir deprem daha meydana geldi.

 Saat  18:59'da ise 2.8  şiddetinde ve merkezi HACIVELILER-GOLMARMARA olan depremde yaşandı.

Saat 19.28'e kadar 5.1 şiddetindeki büyük depremden sonra 10 adet artçı deprem oluştu.Artçı depremlerin şiddeti ise 1.4 ile 3.3 arasında değişti. 19.28'deki artçı depremin şiddeti ise 3.00. Artçı depremler hız kesmeden sürüyor. Ama şiddeti oldukça düşmüş durumda...Saat 19.36'ya kadar artçı deprem sayısı 13 oldu. Saat 20.38 itibarı ile artçı deprem sayısı 26 oldu. Saat 22.57 itibarı ile artçı deprem sayısı 42 oldu.

Deprem Sarsıntısı sonrası vatandaşlar sokaklara döküldü, Ramazan'ın ilk gününe denk gelen deprem sarsıntısı vatandaşlarda büyük korku oluşturdu. 

 Depremde ilk belirlemelere göre can kaybı ya da yaralının olmadığı, merkez üssüne en yakın yerleşim birimlerinden Gölmarmara'nın Tiyenli Mahallesi'nde bazı kerpiç evlerde hasar oluştuğu bildirildi.

Manisa valiliği açıklaması şöyle: "Bugün saat 18.53 itibariyle Saruhanlı Gölmarmara arasındaki bir noktada merkezi bulunan 5.1 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. İl ve ilçe merkezlerinin hiç birinde hasar bulunmamaktadır. Kırsal mahallelerde taramalar devam etmektedir. Saat 19.20 itibariyle Gölmarmara Tiyenli Mahallesinde 3 kerpiç evde orta hasar olduğu tespit edilmiştir. Gelişmeler oldukça bilgi verilecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

manisa deprem ile ilgili görsel sonucu

Depremleri haritada canlı görmek için tıklayınız

Manisa'daki deprem önceki aylarda da sarsıntıların yaşanmış olması dolayısı ile korkuyu daha da artırdı.

Geçtiğimiz ayda 4.9 büyüklüğünde biri Selendi diğeri Şehzadeler ilçesi olmak üzere iki deprem ve artçılarla sallanan Manisa'da 26 Nisan'da da  merkez üssü Şehzadeler ilçesi olan bir deprem daha yaşanmıştı. AFAD verilerine göre, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde, 3.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem şehir merkezinde hafif bir şekilde hissedilmişti.

Manisa'da Nisan ayındaki depremden panik görüntüleri

 

deprem manisada deprem manisada 5.2 şiddetinde deprem maddi hasar ve can kaybı var mı gölmarmara deynekler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mahkemelerin Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?
Mutlu ve Müreffef Toplum ve Erdemli Siyaset Mümkün Müdür?