Youtube Reklamlarına Kaldırma Kararı

Günümüzün tartışmasız en popüler video paylaşım sitesi YouTube, kullanıcıların video ortasında karşısına çıkan ve kapatılması mümkün olmayan 30 saniyelik reklamları yayından kaldırma kararı aldı.

Youtube Reklamlarına Kaldırma Kararı

Kullanıcıların bu konudaki çok sayıdaki şikayetine kayıtsız kalmayan Google, Youtube üzerinden yaptığı açıklamada, bu reklam tipinin 2018 yılında yayından kaldırılacağını açıkladı.

Kullanıcılardan gelen bildirimlere her zaman değer veren ve uygulamalarını bu şekilde gerçekleştiren Google, çok sayıda şikayet alan geçilemeyen reklamları da bu sebeple kaldırma kararı aldı. Uzun videoların artması ile, reklam veren firmaların bir numaralı tercihi haline gelen, atlanamayan reklamların kaldırılma kararı, reklam veren firmaları üzdü. Youtube yine eskisi gibi, video önü geçilebilir ve video ortasında aşağıda çıkan firmaları tanıtan reklamlarla yoluna devam edecek.

 

"Youtubedan para kazanmaya başlama" köşe yazı için buraya tıklayabilirsiniz.

youtube video ortası reklam geçilemeyen reklam skippable ad unskippable ad reklam kaldırma youtube reklam kaldırıyor youtube reklam adsense reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Korkunç Kaza
Ankara'da Korkunç Kaza
AYM'den Mehmet Altan ve Şahin Alpay kararı
AYM'den Mehmet Altan ve Şahin Alpay kararı